Pohodlie pre Váš dom

Inteligenciu zaisťuje jeden z najlepších a najspoľahlivejších systémov súčasnosti. Centrálna jednotka môže obsluhovať napríklad kúrenie, osvetlenie, zabezpečovací systém, žalúzie, kamery, televíziu, satelit, audio-video systém, atď.

Celý byt je možné ovládať a monitorovať pomocou takmer ľubovoľného zariadenia pripojeného k internetu alebo telefónu. V prípade akéhokoľvek problému môžete byť informovaný pomocou mobilného telefónu. Systém sa jednoducho a intuitívne ovláda pomocou dotykového panelu, iPadom, iPhonom alebo centrálnym diaľkovým ovládačom.

Systém je navrhnutý tak, aby aj v prípade poruchy zostali všetky funkcie kancelárie, bytu nedotknuté.

Riadiaci systém

Riadiaci systém predstavuje jeden z najbezpečnejších a najľahšie ovládateľných riadiacich systémov. Umožní Vám prepojiť všetky diaľkové ovládania do jedného univerzálneho. Na každej televízii v byte môžete mať k dispozícii ovládacie menu, fotografie, hudbu, internetové rádiá alebo obľúbené filmy, ktoré máte vo svojom počítači alebo notebooku.

Začať môžete jednoduchým ovládaním obývacej izby a postupne pridávať hudobné, filmové a svetelné zóny, riadenie kúrenia, chladenia a ďalšie funkcie.

Medzi príjemné funkcie patrí napríklad budenie v požadovanom čase tlmenou hudbou, postupné otváranie žalúzií, nastavenie svetelných scén, alebo zapnutie kávovaru a spravenie kávy v požadovanom čase....
Kdekoľvek na svete môžete skontrolovať stav Vášho bytu, sledovať kamery alebo nastaviť kúrenie.

Úsporná regulácia kúrenia

Za pomoci nášho systému môžete jednoducho a rýchlo nastaviť rozdielne teploty v jednotlivých miestnostiach svojho bytu, bez toho aby ste museli opustiť obývačku. Na centrálnej riadiacej jednotke stačí nastaviť požadovanú teplotu a čas a systém spraví všetko potrebné za Vás.

Náročnejší používatelia môžu všetky funkcie systému ovládať za pomoci vzdialeného internetového prístupu alebo cez mobilný telefón. Pokiaľ Vás trápi neistota, či ste náhodou nezabudli vypnúť vykurovanie, môžete napríklad z internetovej kaviarne kúrenie skontrolovať a poprípade zmeniť jeho nastavenie.
 
Systémom sa dá bezdrôtovo ovládať ako servo pohony na jednotlivých vykurovacích telesách, tak aj regulátory tepelných okruhov, ktorými sa riadia jednotlivé okruhy alebo vykurovacie telesá pripojené cez štandardný rozdeľovač. Prevádzkové teplotné režimy, môžu byť nastavené pre celú domácnosť naraz. Navyše môžete získať prehľad o vonkajšej teplote a tlaku vzduchu.

Úspory pri použití tohto systému sa pohybuju niekde medzi 20-30 percentami.

Ovládanie svetiel a žalúzií

Požiadavky na to, čomu dnes hovoríme moderné bývanie, sa neustále zvyšujú. Jedným z faktorov, ktorý dokáže výrazne zvýšiť jeho komfort je bezdrôtové ovládanie svetiel alebo žalúzií.
So systémom je možné upevniť vypínače na akékoľvek miesto alebo povrch. Vypínač vďaka bezdrôtovému spojeniu s aktívnym prvkom priamo na svietidle,  nie je  súčasťou siete s nebezpečným prúdom. 
Vďaka tomu si ho môžete nechať pripevniť priamo nad vaňu, či dokonca na sklo sprchovacieho kútu.
Je koniec hádkam o to, kto pôjde večer zhasnúť; riešením je vypínač nalepený na nočnom stolíku.
Systém je možný použiť k ovládaniu svetelných scén, počas Vašej neprítomnosti ho nechať náhodne zapínať a vypínať svetelné okruhy a tak simulovať Vašu prítomnosť.

Ovládanie žalúzií nie je o nič komplikovanejšie. Pri Vašom odchode sa automaticky zatiahnu, ak počas zimného obdobia vyjde slnko automaticky sa vytiahnu na slnečnej strane, čim sa zníži spotreba energie. Ak si pustíte svoj obľúbený film a vonku je stále ešte veľa svetla žalúzie sa automaticky zatiahnu a tým Vám pripravia optimálne podmienky na jeho pozeranie.

Zabezpečenie

Kancelárie sú vybavené bezdrôtovým zabezpečovacím systémom, detektormi dymu, pohybovými čidlami a bezdrôtovými kamerami. Systém je napojený na pult centrálnej ochrany alebo na mobilný telefón.

Kamerový systém

Kancelárske priestory sú strážené kamerami, ktoré sú napojené na centrálny videoserver, ktorý nahráva záznam z jednotlivých kamier. Zároveň sú kamery napojené na panely a zobrazované aj na televízoroch.

Meranie spotreby energií

Pomocou pulzného elektromeru a vodomeru sú neustále monitorované okamžité spotreby a tak sú generované týždňové a mesačné prehľady.

Dokonalý obraz a zvuk

O perfektný obraz sa stará správne zvolená televízna obrazovka, resp. projekcia a o dokonalý zvuk vhodne nadimenzovaná audio zostava.

Pohodlie

Vďaka jednotnému užívateľskému rozhraniu môžete dotykovým panelom, počítačom alebo mobilným telefónom ovládať a kontrolovať všetky Vaše zariadenia  zovšadiaľ na svete, kde je prístup na Internet. Systém reaguje na Vaše správanie - stlmí kúrenie ak otvoríte okno. Zapne tlmené osvetlenie k záchodu ak vstanete v noci alebo odloží zavlažovanie na záhrade ak tam sedíte s priateľmi.

•    Ovládanie je veľmi jednoduché a celkom intuitívne
•    Pre každého člena domácnosti môžete mať iný dizajn a ergonómiu ovládania
•    Systém zníži vykurovanie, ak otvoríte okno
•    Tlmene rozsvieti cestu k WC ak vstanete v noci
•    Upozorní Vás na novú poštu v domovej schránke
•    Pred odjazdom z práce si pustíte práčku
•    Automatický budík tlmene pustí hudbu, pomaly otvorí žalúzie a spustí kávovar s Vašou obľúbenou kávou
•    Pred Vašim príjazdom z hôr vyhreje saunu

Bezpečnosť

•    V akomkoľvek okamžiku máte prehľad o bezpečnom chode domácnosti – alarm, požiarne senzory, kamerový systém a infračervené závory.
•    Pomocou infračervených závor  môžete sledovať priestor /napr. aby deti neprekročili nebezpečnú vzdialenosť k bazénu/
•    Pri akejkoľvek neštandardnej udalosti ste informovaný pomocou SMS /napr. zníženie teploty v akváriu, výpadok elektrického prúdu alebo kúrenia.../
•    Pri odchode posledného člena rodiny sa automaticky zapne alarm, vypnú svetlá, požadované zásuvky, stiahnu sa žalúzie a prepne sa kúrenie/klimatizácia na udržiavací režim

Zábava

Jedným dotykom si pustite film a zároveň sa zapne zosilovač, prepne TV na DVD, alebo BluRay, pustí sa disk, spustí sa plátno, zapne sa projektor a zatiahnu žalúzie. V prípade, že je večer rozsvieti sa nastavená svetelná scéna.

Systém môže spájať rodinné fotografie, domáce video, BlueRay filmy, hudobné albumy, nahraté relácie zo satelitu alebo televízie do jedného rodinného centra.

Viacej

•    Z ľubovoľnej miestnosti domu alebo záhrady máte k dispozícii rodinné fotografie, nahrávky z dovoleniek, obľúbenú hudbu, filmy v najvyššej HD kvalite, priestorový zvuk, internet, počítačové hry, elektronickú poštu, príjem rádiového, televízneho, digitálneho a satelitného vysielania
•    Vybrané programy sa Vám automaticky nahrávajú a navyše s vynechaním reklám
•    Vďaka multifunkčným tlačidlám môžete jedným stlačením spustiť prehrávanie Vášho  filmu, zároveň sa stlmí osvetlenie v miestnosti, prípadne sa zatemní žalúziami, vysunie sa projektor z podhľadu a Váš zosilovač sa nastaví na požadovanú hlasitosť. 

Úspory

Systém podľa vonkajšej teploty, vnútornej teploty a počasia automaticky nastavuje vonkajšie žalúzie a optimalizuje chod vykurovania, klimatizácie a rekuperácie. V prípade dažďa automaticky zavrie strešné okná, v prípade vetra zatiahne markízy. Nezabudne nikdy zhasnúť v miestnosti kde nikto nie je a nastaví optimálnu intenzitu osvetlenia s ohľadom na vonkajšie svetlo a Vašu činnosť.
Viacej
Úspory – Osvetlenie
•    Systém umožňuje ľubovoľne meniť aký vypínač bude rozsvecovať aké svetlá a to kedykoľvek
•    Jedným vypínačom môžeme ovládať aj skupinu svetiel a vytvárať tak svetelné scény o rôznej intenzite svetla
•    Pomocou LED prvkov môžete meniť aj farebné tóny osvetlenia
•    Vypínače môžu byť bezdrôtové
•    Vďaka centrálnemu systému máte kedykoľvek prehľad /aj keď nie ste doma/ o tom, v akej miestnosti sú zapnuté svetlá.
•    Ak nie ste dlhšiu dobu v miestnosti, systém sám zhasne
•    Podľa vonkajšej intenzity svetla sa plynule upravuje aj intenzita interiérových svetiel.
Úspory-Kúrenie
•    Systém veľmi efektívne riadi a monitoruje spotrebu energií
•    Riadiaci systém dokáže optimálne kombinovať kúrenie z rôznych tepelných zdrojov:
o     Tepelné čerpadlo, elektrický kotol, plynový kotol
o     Solárne články
o     Klimatizácia
o     Rekuperácia
o     Krby
•    V prípade dažďa zavrie automaticky strešné okná, v prípade vetra zatiahne markízy.
•    Vďaka tejto regulácii dochádza k významným úsporám na tepelných energiách.

Ekológia

Vďaka integrácii alternatívnych zdrojov energie a ich optimálnemu a efektívnemu riadeniu vo vzťahu k nízkoenergetickej alebo pasívnej stavbe je celý systém veľmi šetrný k životnému prostrediu.

Všetko začína od projektu, ktorý definuje rozsah celého riešenia a jeho modularitu. Srdcom je centrálny systém, ktorý vďaka potrebnej infraštruktúre a jednotlivým aktívnym prvkom pomáha zautomatizovať prevádzku domu. Ovládanie celého domu je veľmi jednoduché a intuitívne. Systém sa samozrejme taktiež stará o zabezpečenie domácnosti a poskytne Vám kedykoľvek a kdekoľvek prehľad o jeho aktuálnom stave. Dôležitým faktorom je optimálne a efektívne ovládanie tepelnej techniky, vďaka čomu sa dosahuje vysokých finančných úspor a šetrnosti k životnému prostrediu.
Samozrejmosťou je napojenie kompletného osvetlenia do centrálneho systému a jeho previazanosť s Vašou činnosťou v rámci domu. 
Systém umožňuje veľmi komfortnú komunikáciu medzi členmi domácnosti a zároveň sa stará o Vašu zábavu.
Pre klientov zabezpečujeme pravidelný záručný a pozáručný servis.
Našu vzorovú realizáciu môžete navštíviť a sami si ovládanie vyskúšať – dohovorte si súkromnú prehliadku. 

Projekt

Ponúkame zdarma osobnú konzultáciu, ktorá Vám pomôže nastaviť rozsah a funkcionalitu moderného bývania. Návrh bude odrážať Váš životný štýl a spôsob, akým budete Váš dom alebo byt používať.
To je potom následne prenesené do realizačného projektu, ktorý popisuje umiestnenie všetkých komponentov systému /riadiace a regulačné prvky, ovládacie prvky, kamery, senzory, audio vizuálna technika.../, ich vzájomné prepojenie až po konkrétny komponent, ktoré sú samozrejme v súlade so štýlom a dizajnom Vášho interiéru. 
Modulárne riešenie
Systém umožňuje moderné bývanie realizovať v niekoľkých etapách. Najdôležitejším je prvý krok a to realizácia infraštruktúry /kabeláž/. Všetko ostatné sa dá realizovať neskôr počas Vášho užívania domu alebo bytu s ohľadom na Vaše možnosti. 

Centrálny riadiaci systém

Srdcom moderného bytu je centrálny riadiaci systém, ktorý ma jednoduché a intuitívne ovládanie a zabezpečuje komunikáciu medzi ovládacími prvkami a ovládanými systémovými modulmi. 
Infraštruktúra
Kľúčom je štrukturovaná kabeláž, rozvody videosignálu, audio signálu, WiFi, tienenia, prepäťovej ochrany silovej inštalácie, napojenia na satelit, internet a zálohovanie.

Automatizácia 

Systém na základe aktuálnej situácie a Vašich požiadaviek riadi všetky integrované systémy. Samozrejme sú všetky systémy ovládateľné aj manuálne.

Ovládanie a riadenie

Systém je možné ovládať pomocou mobilného telefónu, PC, diaľkových ovládačov alebo dotykových obrazoviek s jednotným a intuitívnym užívateľským rozhraním. Vybrané funkcie je možné sledovať cez internetové rozhranie odkiaľkoľvek a kedykoľvek.

Zabezpečenie

Systém poskytuje prehľad o bezpečnom chode domácnosti a informuje Vás o všetkých odchýlkach voči zadefinovaným stavom. Tieto informácie poskytuje na základe vstupov zo zariadení ako sú bezpečnostné čidlá, požiarne senzory, kamerový systém alebo infra závory. Pri odchode je možné jedným dotykom zapnúť alarm, zatiahnuť žalúzie, zhasnúť svetlá alebo napr. vypnúť vybraté zásuvky. Systém zároveň umožňuje simulovanie Vašej prítomnosti v dome počas Vašej dovolenky.

Tepelná technika

Pre efektívne kúrenie/chladenie sa väčšinou kombinujú rôzne zdroje tepla. Naviac systém musí pružne reagovať na činnosť členov domácnosti – otvorené okná, náhla zmena teploty v miestnosti,  požiadavka na zmenu teploty v miestnosti atď. Najvyšších úspor sa však dosiahne pri vzájomnom zosúladení štandardných a alternatívnych zdrojov tepla, kde tento potenciál sa dá na maximum využiť iba pri vhodne zoptimalizovanom riadení daných systémov /solárne panely, rekuperácie, tepelné čerpadlo, fotovoltaické články atď./

Osvetlenie

Systém integruje vypínače do centrálneho systému, kde je určené aký vypínač zapína aké svetlá. Vypínače môžu byť aj bezdrôtové, a tým pádom umiestnené na miestach, kde by to inokedy nebolo možné /zrkadlo, sklo atď/.  Funkcionalita ktoréhokoľvek vypínača sa dá kedykoľvek zmeniť na základe požiadaviek klienta, ktoré vzniknú na základe jeho osobných skúseností. Zároveň systém umožňuje vytváranie svetelných scén vhodných pre rozličné činnosti odohrávajúce sa v danej miestnosti /sledovanie televízie, čítanie kníh, večera, návšteva atď./ 
V každom okamžiku máte prehľad, kde sa svieti a kde nie a z ľubovoľného miesta môžete vypnúť alebo zapnúť ľubovoľné svetlo.

Komunikácia

Systém umožňuje vzájomne prepojiť jednotlivé miestnosti, záhradu a vchodovú bránku pomocou domáceho telefónu na základe počítačovej siete a technológie VoIP.

Zábava

Systém spája rodinné fotografie, domáce video, BlueRay filmy, hudobné albumy, nahraté relácie zo satelitu, internetu alebo televízie do jedného rodinného multimediálneho centra. Z tohto centra sa zabezpečuje distribúcia zvukového a obrazového signálu do určených miestností. Domáce kino ovládate rovnakým ovládačom, akým ovládate aj celý dom. Ak si chcete pustiť film, jedným dotykom si zapnete zosilovač, prepne sa Vám vstup na obrazovke z TV na BlueRay, spustí sa BlueRay prehrávač a ak je veľa svetla zatiahnu sa Vám žalúzie alebo pri nedostatočnom osvetlení sa Vám zapne požadovaná svetelná scéna.
Servis
Firma AV Integra s.r.o.  poskytuje pravideľnú údržbu a servis realizovaných zákaziek.